Galeria O mnie Oferta Kontakt
 
  Witam

Nazywam się Mariusz Panek.

Fotografem jestem z zawodu i zamiłowania. Zakres mojej działalności to szeroko rozumiana fotografia reporterska w tym:
  • fotografia ślubna
  • fotografia przedmiotów
  • fotografia przyrody
  • chrzty i komunie
  • spotkania firmowe i okolicznościowe
Moja przygoda z fotografią zaczęła się we wczesnych latach młodości. Wiele cennych rad i wskazówek otrzymałem od kolegów: Zdzisława i Janka. Do dnia dzisiejszego fotografia jest naszym częstym tematem rozmów oraz inspiracją do wspólnych spotkań.

Podczas służby wojskowej zajmowałem się fotografią śledczą z dreszczykiem emocji na plecach. Po opuszczeniu armii i zdobyciu kwalifikacji wykonywałem typową reporterkę utrwalając nie tylko wszelkiego rodzaju uroczystości rodzinne: śluby, wesela, chrzty i komunie św., ale także życie mieszkańców miast i wsi końca lat 80-tych.

Kolejna dekada to własny, mały zakład fotograficzny, zdobywanie doświadczenia i kolejnych kwalifikacji. Obecnie najczęściej fotografuję uroczystości ślubne starając się zatrzymać w kadrze wspomnienia z tego jedynego i szczęśliwego dnia, aby po latach przywołać dokładnie te same uczucia i emocje-pokazać historię, którą można opowiedzieć bez słów...
Jest to pamiątka na całe życie...

Moimi niedoścignionymi "foto autorytetami" byli zawsze dwaj fotoreporterzy: Henri Cartier - Bresson i nasz rodak równie wielki i skromny Jan Kosidowski. Ten pierwszy powiedział kiedyś:

"Podchodź do tematu fotografowanego miękko, na czubkach palców. Ręka w aksamitnej rękawiczce, oko jastrzębia..."

"...Gdy osoba fotografowana spostrzeże nas i jest niespokojna, charakter, osobowość ucieka i kamera jej nie znajdzie. To tak, jakbyś rzucił kamień w wodę. Musimy poczekać aż fale się uspokoją"


Zapraszam przed obiektyw mojego aparatu.
Dziękuję:
Mariusz Panek
 
  Stronę odwiedziło 101629 gości
Stronę obecnie przegląda 1 osoba
Wszelkie prawa zastrzeżone przez fotomariusz.eu 2014 ®